0

Masz rację, ewidentnie Messi nie jest graczem na miarę klasy światowej. Bo się czasem nie wraca.

0

Tak, i co w związku z tym? Będziesz insynuował, że to dzięki Franco te wszystkie tytuły?

0

I po co ten news? Katalońskie media już muszą pokazać, że ten Pirlo nie jest taki dobry, bo Pajac wybronił jego podcinkę w meczu o Pora.

0

Chyba kpisz. Messi wlaśnie jest przykładem tego, że wybitna jednostka może sama wygrać spotkanie. Xavi jest najlepszy? W czym? Przecież bez Xaviego Barcelona gra równie dobrze jak z Xavim. A rzeczony Messi gra na pozycji Xaviego z równym powodzeniem co rzeczony.

0

Ciekawy tekst, ale nie zgadzam się w kilku kwestiach. Y. Toure na pewno nie jest graczem jednego wymiaru. To prawdopodobnie najlepszy ofensywnie piłkarz grający na pozycji defensywnego pomocnika. Ma wspaniały drybling i technikę oraz mocne, precyzyjne uderzenie. Jest bramkostrzelny. Bardziej jednowymiarowy jest raczej Busquets, który potrafi bronić, ale nie atakować. Co do formy z 2010 roku to polecam obejrzeć mecz z Interem na Camp Nou - Toure wówczas zagrał w pierwszym składzie i OŚMIESZYŁ Milito, który wtedy był w niesamowitym gazie. To było coś niewiarygodnego. Grał o wiele rzadziej, ale zawsze jak wchodził na boisko prezentował się co najmniej bardzo dobrze. Yaya Toure to najlepszy defensywny pomocnik na świecie i pokazuje to co tydzień w barwach Manchesteru City. Busquets jest drugi. Nigdy nie dorówna reprezentantowi WKS. Busquets lepiej gra z pierwszej piłki, lepiej się ustawia, lepiej odbiera piłkę i może jest troszkę lepszy w obronie, ale Yaya Toure ma o wiele więcej zalet. Jest szybszy, silniejszy, lepszy w ofensywie, wspaniale gra głową, lepiej drybluje i wspaniale się zastawia. Poza tym - Yaya Toure to piłkarz z charyzmą. Nie daj się zwodzić za nos, ostro faulować, pobłażać. Rywale czuli przed nim respekt, a sam Y. Toure był w sytuacjach problematycznych świetnym ochroniarzem dla Messiego, czy Iniesty. A Busquets? Każdy wie, że to przerażająca cippka. Szkoda, że nie ma już Y. Toure w Barcelonie także z powodu rzutów rożnych - obecnie gola z głowy mogą strzelić tylko Puyol i Pique. No i czasem Keita, jeśli gra. Brawo za 'przeniósł swoje talenty', cieszy mnie fakt, żeś sympatyk NBA. Pozdrawiam.

0

LaLigaFan - oglądałem niektóre spotkania i czytałem opinie wielu fachowców. Najlepsi gracze lat 50tych to Puskas i Di Stefano, a za nimi Kopa, Fontaine i Kubala.

0

Di Stefano też grał w trzech reprezentacjach. Nie rozumiem też czemu napisane jest o Di Stefano i Beście jako wielkich graczy bez wygranej na Mundialu, a nie ma wzmianki o Puskasu, Eusebio czy Cruyffie. Do tego na pewno Kubala nie był lepszym graczem od Di Stefano, nie ma mowy. Świetny gracz, ale w latach 50tych byli lepsi.

0

Dobry wybór Guardioli. Na silnych Basków lepszy Mascherano niż chucherko Busquets. Tylko ten Maxwell psuje sprawę.

0

das boot to niezły frustrat. Ale tak, grają na Messiego i stąd te wszystkie gole. Dobijacz jeden.

0

Villa jest królem strzelców MŚ. Muller dostał nagrodę z powodu większej ilości asyst, ale to nie oznacza, że Villa, Sneijder i Forlan nie są współkrólami strzelców MŚ 10.

0

AmericanMuscle - skąd wiesz, że Messi nie przeznacza określonych kwot na działania charytatywne? Wiesz w ogóle co piszesz? Nie masz pojęcia, jak wielu sportowców pomaga innym ludziom i przeznacza pokaźne sumy potrzebującym. Wiesz ile pieniędzy dobrowolnie przeznaczyli Federer, Nadal, Zidane czy Bolt? Najlepiej wszystko skrytykować siedząc sobie w domu. Zwykła zawiść. Może zaświecisz przykładem i przeznaczysz trochę grosza potrzebującym?

0

Tak, Xavi zabłysnął dość późno, zwłaszcza, że mając 19 lat grał w pierwszym składzie Barcelony. Iniesta to też świetny przykład - błyszczał od samego początku, mając 22 lata odmienił finał LM.

Z Nolito nic nie będzie, sprzedać póki coś wart.

0

Co znaczy takiego rywala? Kopenhaga mam rozumieć jest słabeuszem? Dziś spokojnie mogli wywieźć z Camp Nou remis.

Najlepsze: Mascherano.

Najgorsze: Maxwell, brak w 1. składzie Thiago.

0

A nie uważasz, że niektórzy mogą po prostu nie mieć dostępu do Nki i z braku laku bądź słabego łącza wolą obejrzeć mecz Inter vs Tottenham, który leci w ogólnodostępnym Polsacie niż ślęczeć przed livescorem?

Mascherano zagrał bardzo dobrze, wręcz przeciwnie Maxwell. Słaby jest i ma brzydką fryzurę.

0

Porównywanie Podbeskidzia czy Polkowic do Kopenhagi zakrawa na śmieszność trochę. A nie sądzicie, że Guardiola mógł oglądać kilka meczów Kopenhagi, w tym tych z LM? A może wy byście obejrzeli, jak gra ta duńska ekipa? Szacunek to szacunek, ale Kopenhaga to nie jakieś tam ogórki.

0

Czyli to wina Messiego? Przez takie traktowanie Messi nigdy nie osiągnie pułapu Ronaldo? Fajnie, fajnie.

0

Ronaldo zjada Eto'o na śniadanie, więc nie wiem o czym piszesz. Eto'o mógłby za to śmiało powalczyć o pozycję numer dwa z Romario i Kluivertem.

Z perspektywy czasu oddanie Eto'o za Ibrę i Villę to najgorsze transakcje w historii Barcelony.

Eto'o był członkiem dwóch wielkich Tridente. Został wręcz wyrzucony z Barcelony po tym co tu zrobił. Nie miał do nikogo żalu, choć mógłby wszystkich opluwać. Między bajki można włożyć opowieści o jego złym charakterze. Szacunek.

0

Ronaldo zjada Eto'o na śniadanie, więc nie wiem o czym piszesz. Eto'o mógłby za to śmiało powalczyć o pozycję numer dwa z Romario i Kluivertem.

Z perspektywy czasu oddanie Eto'o za Ibrę i Villę to najgorsze transakcje w historii Barcelony.

Eto'o był członkiem dwóch wielkich Tridente. Został wręcz wyrzucony z Barcelony po tym co tu zrobił. Nie miał do nikogo żalu, choć mógłby wszystkich opluwać. Między bajki można włożyć opowieści o jego złym charakterze. Szacunek.

0

Dobry bramkarz, w tej chwili lepiej bronią tylko Cech, Van der Sar, Hart i De Gea.

0

Nie musi się trafić, tak samo jak nie musi się trafić taki gracz jak Maradona, czy Zidane. Xavi jest unikatowy.

0

Jeśli Cruyff nie ma szacunku do Realu, to należy cię rozstrzelać.

0

Jak na razie jest to 100 dni marnej prezydentury. Rosell rozpoczął od kłótni z największą legendą Barcelony, czyli Cruyffem, potem chciał ośmieszyć poprzedni zarząd z Laportą na czele, przedstawiając liczby z kosmosu. Już dawno powinien zostać zwolniony za taką prywatę. Okazuje się, że Rosell jest marnym człowiekiem.

0

A czy są w ogóle tacy piłkarze, którzy mogą zastąpić Messiego, Xaviego i Iniestę?

0

Villa Pichichi? Powtórzyć wyczyn Messiego? Gdzie Rzym, a gdzie krym?

0

Eto'o ma rację. Ktoś mu przypiął łatkę konfliktowego gracza i to się za nim ciągnie. Porównajmy to sobie z Ibrahimoviciem, który potrafi naubliżać trenerowi czy skopać kolegę z drużyny na treningu. Ktoś pamięta takie ekscesy w wykonaniu Eto'o? Kameruńczyk jest pokorny i zawsze poświęca się dla drużyny. Mówi to co myśli, nie zgadzał się z traktowaniem Ronaldinho jako boga, więc to powiedział.

Jeśli Messi rzeczywiście prosił Guardiolę o pozostanie Eto'o to pokazuje, jak bardzo Kameruńczyk był lubiany. Pep jednak ubzdurał sobie, że w szatni potrzeba świeżości a w ataku chodzącego drągala

i tak się to skończyło. Eto'o pożegnano bardzo źle, został niemal wyrzucony z drużyny. Czy obrażał Guardiolę, sztab, Laportę, kolegów? Nie, zaczął pracować w Interze na kolejne sukcesy.

0

5 za Robbena?

Dobrze, że ktoś przeprowadził taką ankietę, bo propaganda pt. 'Złota Piłka dla Xaviego bądź Iniesty' była żałosna.

0

Obawiam się, że to Mourinho ma rację i ZP zgarnie - całkiem zasłużenie - Wesley Sneijder. Pozostałe miejsca na pudle dla Messiego i Forlana.

0

Nazywanie Wengera złodziejem to już przestępstwo, więc biała hańcza powinien uważać. Zresztą co tu z takim dyskutować - Jonathan jest beznadziejny, Guardiola do dymisji, Rosell jest bogiem, a Arsenal to złodziejski, MARNY klub.

Mam nadzieję, że Romeu za kilka lat wyrzuci z pierwszego składu Busquetsa. Nadzieję, bo Guardiola tak nie zrobi.

0

Eksplodował w szkółce Barcelony? A gdzie miał niby eksplodować, mieli grać w pierwszym składzie mając te 17 lat? A Fabregas to jak? Talent eksplodował w Arsenalu, czy w Barcelonie?

Polityka Barcy niewiele się różni od tej Arsenalu.

0

Nie zesrajcie się w tym wyścigu szkalującym Arsenal i Wengera. Może trzeba przypomnieć jak to Barca 'wychowała' Puyola, Iniestę czy Pedro?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?